Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

Middag hos farmor

Publicerad,

Farmor bor nära MVC så det passade toppen att mysa med henne efter provtagningen och läkaren. Vi åt trerätters och hade supermysigt så Erik fick hämta mig där. Somnade till en halvtimme på soffan.

Vi åt avokado med skagenröra till förrätt. Världens godaste kantarellsoppa till varmrätt och hemmagjord glass till efterrätt.

Hundarna åkte till min pappa idag och mina gravidhormoner spårade ur. Saknar redan ihjäl mig! Hur ska det gå?

IMG_5647.JPG

IMG_5641.JPG

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *