Redigering in på natten
Igår var en lugn dag. Erik jobbade hemifrån så vi hann äta frukost, lunch och middag ihop. Leah var på dåligt humör ena stunden och kastade grejer och skrek, andra sekunden var hon glad… En riktig prövning för tålamodet! Medan Leah sov sin dagslur så åkte Erik och Vaccinerade vår hund Nilla. Det ligger nära och det gick superfort.
När Erik slutade jobba så tog han Leah och Nilla på cykeltur. Leah bak i cykelvagnen och Nilla sprang nöjt bredvid. Jag passade på att laga mat och redigera lite bilder. När L somnat så åkte Erik till gymmet och jag fastnade i redigering och kom i säng efter 02 någon gång. Klockan sprang iväg och jag kunde inte sluta.
Erik gjorde en kladdkaka igår igen så vi kvällsfikade lite.
Vad är det för cykelvagn ni har? Och är ni nöjda med den? Är själv på jakt efter en men har ingen aning om vilken man ska ha! Megasvårt!
Ska ta reda på det 😛