Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie och jag är 27 år. Jag och min man Erik har tillsammans två barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016. . Vi har även två underbara hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om vårt vardagsliv och mitt jobb som fotograf och konstnär. Jag och min barndomsvän driver även podden Välkommen in- Emma & Nathalie Kontakt: [email protected]

Mvc-kontroll

Publicerad,

Idag var jag på Mvc och idag är vi i vecka 35 (34+6 för att vara exakt). Det betyder att imorgon går vi in i vecka 36 och allting närmar sig med stormsteg.

Vi sammanfattade graviditeten, lyssnade på hjärtljuden, kollade blodtryck och mätte magen. Allt såg bra ut men magen hade växt mycket och jag låg på kurvan men strax över. Det blir nog en ”stor” bebis även denna gång.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *