Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

Tajmad ”löpcykel”

Publicerad,

Så mycket att skriva men det hinns inte riktigt med så jag ska försöka sammanfatta lite kort. Leah har varit på fantastiskt humör i två dagar nu. Helt underbar! Vi njuter när det är dagar då hon inte bara testar våra tålamod. Liam är glad även han! 

Båda våra hundar löper så de har nu tajmad ”löpcykel”. Kaos in the house.
Igår skulle jag gått på event men pga av en hel del kaos (lång historia) så hanns det tyvärr inte med. 

Idag ska Erik på Kickoff hela dagen, kvällen och natten så jag och barnen ska försöka hitta på något kul på dagen. I eftermiddag/kväll ska vi sova hos min mamma så vi slipper vakna av hundarnas skällande när Erik trillar in i natt.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *