Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

Bubbel i regnet

Publicerad,

Efter mitt och Eriks fantastiska dygn så åkte vi till barnens morfar och blev bjudna på supergod Lasange. Barnen älskade det!

Vi badade i bubbelpoolen och regnet öste ner efter en stund. Så härligt! Jättemysigt! Vi åkte hemåt vid 00-tiden.

Barnen hade haft det toppen och det hade gått jättebra med Liam. Första gången de har honom själva och andra gången han sover borta från oss överhuvudtaget.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *