Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

Känslo-bergochdalbana

Publicerad,

Igår var vi på firande hos våra grannar. Leahs kompis Ted har fyllt år så vi var bjudna på fika. Det var fiskedamm, massor av lek och barnen åt pannkakstårta och de var väldigt härligt att få komma hemifrån.

Jag hade en riktigt jobbig dag igår och jag grät så fort barnen inte såg. Jag vill inte gå in mer på detta just nu men jag kanske kommer kunna berätta mer längre fram. Jag har mått lite sädär ett tag nu och jag vill inget annat än att bli mitt bästa jag.

… Iallafall, efter kalaset så kom barnens farmor och tog med sig Liam hem. De hade som sagt supermysigt. Det är toppen att barnen får spendera lite tid själva med far och morföräldrar. Jag minns själv som liten när jag fick fullt fokus för en liten stund så var man jätteglad. Jag tycker det är viktigt att ge barnen lite egentid med oss som föräldrar eller andra som står dem/oss nära.

Leah och jag bjöd över min kompis Jossan på taco-kväll. Vi kollade på idol och åt massor av ”lyxipyx” som vi kallar det!

Eftermiddagen och kvällen var väldigt välbehövlig och härlig. Erik fick ett toppendag med kollegor.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *