Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie och jag är 27 år. Jag och min man Erik har tillsammans två barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016. . Vi har även två underbara hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om vårt vardagsliv och mitt jobb som fotograf och konstnär. Jag och min barndomsvän driver även podden Välkommen in- Emma & Nathalie Kontakt: [email protected]

Jag är rädd

Publicerad,

Leah har inte sovit så bra på en vecka ungefär och Erik blir knäpp (knäppare) av för lite sömn.

Härom natten när Leah låg hos mig så började hon gnälla lite. Erik satte sig upp i sängen och började hålla på med täcket.
Jag ”vad gör du Erik!”
Erik ” Jag letar efter Leah hon är här någonstans”…
Jag : ” vad pratar du om? Hon ligger ju här”

Nu hände det precis en liknande sak men kanske värre…

Leah ligger hos mig och börjar gnälla. Erik sätter sig upp och börjar gunga sin mobiltelefon ( som visserligen är väldigt stor”.
Jag ” vad gör du?”
Erik ” jag tröstar Leah”

IMG_0273.JPG

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *