Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie och jag är 27 år. Jag och min man Erik har tillsammans två barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016. . Vi har även två underbara hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om vårt vardagsliv och mitt jobb som fotograf och konstnär. Jag och min barndomsvän driver även podden Välkommen in- Emma & Nathalie Kontakt: [email protected]

Häringe slott

Publicerad,

Vi hade det helt fantastiskt bra på Häringe Slott. Vi var där med jobbet och jag skrev i tidigare inlägg om vad vi gjorde. Det var verkligen supertrevligt och Leah skötte sig bra. Hon var dock lite gnällig vid middagen men jag och Erik turades om så det gick bra. Slottet var verkligen superhäftigt och jag vill verkligen tillbaka dit igen. Det som var bra var även att man får ta med sig hundar dit, så någon gång kanske hundarna får hänga med men det hade känts lite väl modigt att ta med hundarna och Leah 5 veckor (man vill ju gärna hinna umgås och slappna av lite).

Julbordet var verkligen superbra och på efterrättsbordet fanns massor av gott. I morse åt vi en supergod frukost innan vi åkte hemåt.

Här kommer iallafall ett gäng bilderVinkällaren där vi drack glögg och åt pepparkakor

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *