Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie och jag är 27 år. Jag och min man Erik har tillsammans två barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016. . Vi har även två underbara hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om vårt vardagsliv och mitt jobb som fotograf och konstnär. Jag och min barndomsvän driver även podden Välkommen in- Emma & Nathalie Kontakt: [email protected]

Frukt går hem

Publicerad,

Illamåendet är mycket bättre än med Leah men jag mår fortfarande illa och får inte i mig så jättemycket. Tycker att allt som luktar är blä. E lagade lax till middag och fick i mig två tuggor.

Jag ska försöka trycka i mig lite sallad och grönsaker. En lasange står inne i ugnen men är inte det minsta sugen på den men då finns det till Leah imorgon iallafall. Hon älskar lasange. Hon åt jättedåligt igår men idag har hon ätit lite bättre. Hennes favoritmat hoppas vi går hem. 

Frukt går hem hos både mamman och dottern!

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *