Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

1 år och 4 månader 

Publicerad,

Reflekterade precis över att det är den 12 idag (Leahs dag)! 1 år och 4 månader blev hon idag vår lilla buse som just nu ligger och sover.

Här hemma har vi att göra kan jag säga! Hon är en riktig charmig energiknippe som är den busigaste och sötaste jag vet! Hon är rolig och bjuder på massor av skratt och massor av bus! Allt från att ta saker och gömma dem, springa i soffan, klättrar på bordet och lyssnar inte alls på tillsägelser! Hon pratar massor hela dagarna och det ploppar nya ord hela tiden. Hon är för det mesta glad men är bestämd och har ett hett temperament!

Vår älskade busunge! Du är en sådan häftig liten person och jag älskar dig!

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *