Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

Babblarnas nya låt

Publicerad,

ÄNTLIGEN känner nog jag och flera andra föräldrar! När Leah var yngre spelades Babblarna på repeat i bilen när Leah hade tröttnat på att åka runt. Nu har det äntligen släppts en ny som heter Bergochdalbanebit.

Ni som väntar ert första barn eller bara har missat dessa låtar testa! Jag tycker absolut inte att småbarn ska kika på iPhones, datorer och tvappatater konstant men i exempelvis bilen när man fastnat 

i köer och bebisen tröttnat är det fantastiskt bra med lite paus i gråtandet ( om inget annat fungerar). Efter Leah fått sett på babblarna ett par gånger så fungerade endast ljudet!  

Tryck här för att komma till låten

   

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *