Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie och jag är 27 år. Jag och min man Erik har tillsammans två barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016. . Vi har även två underbara hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om vårt vardagsliv och mitt jobb som fotograf och konstnär. Jag och min barndomsvän driver även podden Välkommen in- Emma & Nathalie Kontakt: [email protected]

Dubbelvagn och bilproblem

Publicerad,

Högst upp på vår lista står Bugaboo Donkey, helst av allt skulle jag vilja ha den nu! Den är väldigt dyr tycker jag men andrahandsvärdet är bra och den verkar vara en grym vagn! Det jag älskar är att man både kan ha den som enkel och dubbelvagn! Vi kommer iallafall behöva en dubbelvagn då Leah lär åka vagn ett tag till. Jag är även sugen på en Kronan S Sulky som Leah kan ha som enkelvagn om hon ska iväg på äventyr med sin pappa, mamma eller farmor. Vi kommer då sälja våra andra vagnar och jag har hört att vissa använder kronan som resevagn.

Vi har även ett problem! Vi har en hundbur till hundarna i bagageutrymmet och bredvid den tror jag inte att en dubbelvagn får plats. Nu undrar jag om någon av er har hundbur och dubbelvagn? Vad har ni för bil? 

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *