Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

Han och jag på en båt

Publicerad,

I lördags morse så vaknade jag och Erik upp på vår båt utvilade. Att få hålla om varandra en hel natt och dessutom inte bli väckta av barnen en endaste gång var otroligt lyxigt! 

Vi ät lite frukost och njöt av lugnet!

Vi tuffade vidare och la oss i en vik där vi bara låg och myste tills vi öppnade champangen och plockade fram jordgubbarna. Massor av skratt och tok som det alltid är!

Min mamma plockade upp oss vid båten och Erik trodde att vi skulle åka hem och byta om för att fira min lillebror. När vi kom hem möttes vi av släkt och vänner som överraskade Erik med ett firande. Han blev så otroligt glad och anade ingenting vilket var superkul!

Fortsättning följer om Erik överraskningsfirande.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *