Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie och jag är 27 år. Jag och min man Erik har tillsammans två barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016. . Vi har även två underbara hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om vårt vardagsliv och mitt jobb som fotograf och konstnär. Jag och min barndomsvän driver även podden Välkommen in- Emma & Nathalie Kontakt: [email protected]

Hemester och båtsemester

Publicerad,

Sommar, sommar, sommmmmaaaaaar!

Hur ser vår sommar ut just nu?

Åker båt, varvar med ”hemester” hemma där vi badar i vår pool och jag hänger och fixar med min odling. Försöker hinna med jobb och semester samtidigt. Minuset att vara egen är att man aldrig kan vara helt ledig men det finns många plus också :).

Huset är en enda röra så därför är det härligt att fly ut med båten. ? KOMMER det några riktigt regniga dagar så står huset på tur. I Corona tider så är det ändå inga gäster inomhus.

Hur mår ni? Vad gör ni i dessa tider?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *