Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

Ibland är jag ledsen och det är okej

Publicerad,

Livet känns rätt så pissigt på många plan. Det värsta är saker man inte kan styra över. Det tar tid och energi och går ut över allt.

Försöker andas och vara positiv men det är inte alltid så lätt. Om ni tycker att det ekar lite tomt på mina sociala medier så är det för att livet är lite extra tufft just nu och jag känner mig inte som mitt bästa jag. 

Jag hoppas att ni förstår! Det är inte så att jag deppat ihop totalt men det går i vågor och när dipparna kommer så känns livet tungt. 

Livet är underbart men kan också vara tufft och jobbigt. Jag kommer inte låta mig falla så hårt men det är okej att vara ledsen så länge man har det under kontroll.Detta foto har Sandra Rogers tagit ❤️

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *