Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie och jag är 27 år. Jag och min man Erik har tillsammans två barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016. . Vi har även två underbara hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om vårt vardagsliv och mitt jobb som fotograf och konstnär. Jag och min barndomsvän driver även podden Välkommen in- Emma & Nathalie Kontakt: [email protected]

Middag hos Niki och Niklas ikväll 

Publicerad,

Ikväll ska vi till våra fina vänner Niki och Niklas och självklart ska vi mysa med deras barn Novali och Nelix. Niki gör världens godaste pizzadeg. Jag äter aldrig pizza på restaurang eller pizzerior men Nikis pizzor är bland de bästa jag vet. Alltid när Niki frågar vad vi ska äta så svarar jag nästan jämt pizza haha! Denna gång hade Niklas sagt att vi borde äta pizza för att jag brukar vilja ha det. Såååå gulligt!

Vi brukar alltid ha massor av gott på och sedan har vi olivolja, basilika och havssalt som vi gottar till det lite extra med. Åh nu längtar jag till middagen haha men mest av alls mysigt sällskap förstås! Vi har alltid så himla trevligt tillsammans! 

    
    
    
    
   Jag älskar deras familj!

4 Kommentarer

  1. Sandra Rogers

    Så ljuvliga bilder!

  2. Och vi älskar er!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *