Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie och jag är 27 år. Jag och min man Erik har tillsammans två barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016. . Vi har även två underbara hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om vårt vardagsliv och mitt jobb som fotograf och konstnär. Jag och min barndomsvän driver även podden Välkommen in- Emma & Nathalie Kontakt: [email protected]

Mys på landet

Publicerad,

Just nu sover mina hjärtan och jag lyssnar på deras andetag och njuter! Vi har haft en supermysig dag och vi blev bjudna på jättegod mat av svärfar. Vi betade av en hel del knasiga samtalsämnen som vanligt.

Vi drog en hel del vitsar som är min svärfars specialité. Jag tyckte att jag var rolig när jag sa till Minou. ”Gå inte för nära den öppna spisen då blir du en hot dog”. Ungefär där ligger ribban så ni förstår ju humornivån.

Vårt internet här ute är inte så jättebra (vilket är skönt också)… Men jag kämpar med att få upp bilder. Det får bli någon åt gången helt enkelt. Jag har försökt minst 100 gånger…ungefär.

IMG_2158-1.JPG

IMG_2153-0.JPG

4 Kommentarer

  1. Haha, ni är ju roliga

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *