Header Image

Nathalie - Trebarnsmamma

Mitt namn är Nathalie, jag har 3 barn, Leah som är född november 2014 och Liam som är född i Juli 2016 och Livy som är född September 2021. Jag har även två hundar. Jag älskar att fotografera, resa och måla. Är även undersköterska. Min blogg började som en gravidblogg, där man fick följa hela min graviditet med Leah och sedan graviditeten med Liam och Livy. Nu är det främst en mammablogg där jag skriver om mitt och barnens vardagsliv. Jag lever nu även varannan vecka med barnen och varannan vecka med min kille. Kontakt: [email protected]

Ny vecka nya tag

Publicerad,

Aldrig har en helg gått så fort! Erik sov borta på jobb torsdag-fredag. Han hann iallafall hem till fredagsmyset. Det blev tacos och så handlade vi presenter till helgens kalas.

I lördags hjälpte Erik min farmor att flytta och efter det var det direkt till Novalis kalas.

Igår så hade jag en fotografering på förmiddagen och sedan blev det kalas för en av Leahs kompisar från Föräldrargruppen och förskolan.

En fartig helg som bestod av noll vila!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *